Skladové zásoby do konce roku 2021

Blíží se období, kdy to není s našimi skladovými zásobami moc růžové. Láhve se vyprodávají rychleji, než stíháme plnit. Dovolte mi tedy takové menší shrnutí toho, co bude.

Ovocné destiláty. V období od 19.10. -  26.10. naplníme chybějící slivovici, hruškovici a meruňkovici. V aktuálních prodejích vydrží tak 14 dnů a pak bude opět krátký výpadek. Hodně nahnuté to má meruňkovice. Letos byla úroda ještě slabší, než tragický minulý rok. Máme jí málo a do dalšího roku a další destilace nevydržíme. Budeme držet nějakou zásobu pro naše gastro zákazníky, ale na e-shopu bude asi výpadek. Navíc ji musíme zdražit, protože v situaci, kdy jen cena ovoce v jedné láhvi dosahuje 200 korun, nejde dělat nic jiného. Nová cena je 495 Kč.

Likéry. Ty to mají složitější. Jsou na přípravu, filtraci a stáčení mnohem nákladnější a zdlouhavější. Navíc se po nich dělá dlouhá sanitace a to si v období plnění čirých destilátů nemůžeme dovolit. Ale do konce listopadu budou skladem všechny a to včetně rok vyprodaného Medového Žufánka!

Sicilskou mandarinku a citron budeme destilovat až v prosinci, až z letošní úrody. Do prodeje půjdou tedy až v lednu. Nezlobte se, prosím.

V listopadu chceme spustit poslední letošní jednorázovou limitovanou edici likéru, jaký jsme ještě nikdy nedělali a už dělat nebudeme. Nejkomplexnější a nejnákladnější dobrotu přesně do zimního počasí.

V listopadu se také dozvíme nové ceny energií, elektřiny a plynu. Plyn je u nás naprosto esenciální, nahříváme tím 4 destilační kotle a spotřeba je obrovská. Pokud se naplní černé scénáře, tak od ledna budeme muset zdražit hlavně destiláty. Všechny. Navíc je kritická situace v podstatě se vším. Kartonáž a a veškerý obalový materiál zdražil jen za poslední dva měsíce o 30 % a ještě ani není. Jediné, co nás může utěšovat je to, že je tomu tak všude a všichni o tom ví. A musí s tím bohužel počítat :(

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení