GYYN 45% 0,5l

Limitovaná edice
31 hodnocení
Značka: Žufánek
1 495 Kč 2 990 Kč / 1 l
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Nový ročník GYYNU destilovaný pro Yalta Craft Bistro plný radosti a štěstí. Etiketu tohoto ročníku vytvořil legendární umělec Jiří Georg Dokoupil. Skladem v Yalta Craft bistro na Václavském náměstí 45 a to včetně limitované verze.

Detailní informace

Bezpečné balení
Bezpečné balení
Objednávku bezpečně zabalíme a předáme nejlepším přepravcům.
Jasný původ
Jasný původ
Nakupujete přímo od výrobce. Mezi námi není žádný mezičlánek a sklad.
Řemeslné
Řemeslné
Vše vyrábíme sami a rukodělně. O výrobu se starají dva lidé, o expedici čtyři.

Detailní popis produktu

Honza Šimice a Tomáš Procházka jsou lidé, kteří dlouhé roky provozují podnik Fat Cat a Gallery 44. Pro ně jsme destilovali zcela vyprodaný Fat Cat gin postavený na šantě kočičí.

Klukům se podařilo pronajmout nejkrásnější prostory pro restauraci na Václavském náměstí, legendární Jaltu (dříve restaurant Como). Udělali z ní Yalta Craft Bistro s nejlepším a cenově nejpříznivějším jídlem a pivem na celém Václaváku. A my jim k tomu vydestilovali gin. Zase.

GYYN je postavený na nádherně voňavých květech ylang-ylang (Yalta, Jalta, víte), grepu, citronové trávě, grains of paradise a dalších. Je to tekutá esence žluté barvy. Všechno, co vám čichem připomene žlutou barvu. A to je kouzlo.

Toto je druhý ročník obohacený o klíčovou komponentu z vyprodaného Fat Cat ginu - šantu kočičí. Plus jsme přidali a nebo upravili další byliny tak, aby to celé dávalo smysl.

Etiketu pro nás vytvořil světoběžník, experimentátor a jeden z nejúspěšnějších českých umělců Jiří Georg Dokoupil, jehož plátna vytvořená plamenem svíčky a mýdlovými bublinami mají všechna světová muzea, řadu let je sbírá i švýcarská legenda Bruno Bischofberger, expert na Andyho Warhola. Toto je vůbec poprvé co se objevují na etiketě destilátu. Nebo na čemkoliv.

Došel jsem k poznání, že můžu namalovat naprosto cokoliv, protože všechno se smí a možnosti jsou nekonečné. Třeba razítka s nadávkami. Nebo mouchy s chlupatýma ušima. Neměl jsem žádný limit, vymýšlel jsem si ty nejidiotštější náměty. V těch 80. letech jsem tvořil se skupinou umělců, říkali jsme si Mülhermer Freiheit. A spolu jsme se předháněli, kdo ten den namaluje nejhorší a nejblbější obraz.

Jiří si vymýšlí vlastní pravidla hry, tvoří pomocí ohně, mýdlových bublin, mateřského mléka. Je zosobněním malířského punku.

A to se nám moc líbí.

Tato dost možná nejodvážnější etiketa ginu na trhu je umělecké dílo. Ke klasické červené etiketě existuje velmi omezená edice limitovaných tisků s výraznějším motivem. Pokud si objednáte 6 lahví, tak tu šestou budete mít limitovanou. A nebo pokud jste naši stálí zákazníci a holky v expedici vás při balení krabice poznají, tak vám ji zamění za klasickou :) Máme jich opravdu velice málo, pár desítek kusů.

V prodeji v Yalta Craft Bistro na Václavském náměstí v Praze.