Wilde - This is not Dubied

14 hodnocení
Značka: Žufánek
4 798 Kč 4 798 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Možnosti doručení

Jedinečný dárkový set absintové sklenice Wilde ze sklárny Rückl a absintu This is not Dubied z lihovaru Žufánek. Hodnota jedné sklenice je 2000 Kč.

Detailní informace

Bezpečné balení
Bezpečné balení
Objednávku bezpečně zabalíme a předáme nejlepším přepravcům.
Jasný původ
Jasný původ
Nakupujete přímo od výrobce. Mezi námi není žádný mezičlánek a sklad.
Řemeslné
Řemeslné
Vše vyrábíme sami a rukodělně. O výrobu se starají dva lidé, o expedici čtyři.

Detailní popis produktu

U příležitosti spuštění nové Rückl kolekce Wilde jsme připravili 120 luxusních setů obsahující sklenici od Lukáše Nováka a This is not Dubied 70% 0,5l absintu. Součástí luxusní krabice vyrobené pouze pro tento set je i brožura, kterou podepsali oba tvůrci.

Rodinná sklárna Rückl je synonymem prvotřídního broušeného křišťálu od roku 1846. Tradice tavení skla se však v rodině předává z generace na generaci již po tři sta let. Řemeslná výroba zaměřená na mistrovské umění brusu se v nižborské manufaktuře specializuje na exkluzivní ruční produkci a používá staletími prověřené sklářské postupy.

Křišťál je foukán do ručně vyráběné bukové formy. Doba následného chlazení je 7 hodin, každá sklenice je poté ručně broušena mistrem brusičem. Během celého procesu, se všemi fázemi tradiční ruční výroby a následné pečlivé kontroly a balení, projde sklenička rukami nejméně 12 lidí.

Ďábel v lahvi, tekutá múza umělců, prokletých básníků a spisovatelů zjevující se jako zelená víla, jindy v amorfní podobě opojně barevných vizí. Absint - adorovaný i zatracovaný nápoj je neodmyslitelně spjatý s kulturní historií lidstva. Světlo světa spatřil v roce 1798, kdy jej jako první komerčně vyráběný absint na světě představil pod názvem Extrait d'Absinthe major Dubied, francouzský obchodník s krajkami.

Po více než dvou stech letech byly v jednom francouzském sklepě objeveny dvě původní lahve Dubied absintu. Jedna lahev okamžitě putovala do Muzea absintu ve švýcarském Môtiers, kde se s ní nadšenci fotili jako s Monou Lisou, druhou lahev šťastný nálezce rozdělil do několika vzorků a odeslal absintovým nadšencům po celém světě. Původní absint z roku 1798 ochutnal i Martin Žufánek.

Podařilo se mu rekonstruovat původní recept a znovu uvést v život legendu Dubied absint, pocházející ze samotného úsvitu absintových dějin.

Žufánkův absint dokonale rozvine své starobylé mystérium v absintové sklenici z nové kolekce Rückl nazvané Wilde. Kolekce nápojového setu, jejímž autorem je sklářský designér Lukáš Novák, oplývá dráždivou směsicí hedonismu a mysteriózní dekadence.

Vzdává hold bohatství a kráse života a odkazuje k postavě spisovatele a milovníka absintu Oscara Wilda. Ústředním motivem kolekce je symbol hada – zdroje poznání i pokušení mnoha kultur. Had s rozeklaným jazykem se elegantně vine absintovou sklenicí a vytváří hru nekonečné spirály, podobně jako mýtický Uroboros, had požírající svůj ocas. Haptický hadí brus, díky kterému sklenice nebude v ruce prokluzovat, vytvořili mistři brusiči na ručně foukaný křišťál rodinné sklárny Rückl.