Poslední den příjmu a expedice letošních objednávek je 15.12.2022. Užijte hezký zbytek roku a v lednu se opět vidíme. Děkujeme moc za přízeň a podporu, jste nejlepší!

WTF Vermut 18% 0,5l

Neohodnoceno
Značka: Žufánek
3 000 Kč 6 000 Kč / 1 l
Vyprodáno
Možnosti doručení

Prototyp vermutu, který jsme vyrobili v září 2014 a do lahví stočili v březnu 2019. Kvůli omezenému množství je limit 1 láhev na zákazníka.

Detailní informace

Bezpečné balení
Bezpečné balení
Objednávku bezpečně zabalíme a předáme nejlepším přepravcům.
Jasný původ
Jasný původ
Nakupujete přímo od výrobce. Mezi námi není žádný mezičlánek a sklad.
Řemeslné
Řemeslné
Vše vyrábíme sami a rukodělně. O výrobu se starají dva lidé, o expedici čtyři.

Detailní popis produktu

V roce 2014 jsme u nás založili prototyp vermutu. Takového, který nám na trhu chyběl. Tradiční nahořklý vermut jako z Turína. Jako základ jsme použili Veltlínské zelené od Víno Hruška. V něm jsme dlouho macerovali vybranou směsici bylin a koření.

Druhou část bylin jsme zdestilovali a tímto destilátem jsme dolihovali (fortifikovali) macerát a získali tak neuvěřitelně aromatický a chutný vermut. Taký, jaký jsme si vysnili. Celou tuto směsici jsme velice zlehka dosladili tmavým bio třtinovým cukrem a nechali ve sklepě. Prototyp dostal interní označení WTF - Wermut Tschechische Fickbare, Vermut Český Mrduchtivý.

Naším záměrem bylo mít produkt, který by obohatil naši standardní řadu. Počítali jsme s tím. Jenže kvůli naší až moc pečlivé práci, výběrem komponent a výrobního postupu jsme se dostali na výrobní cenu, která byla 5x vyšší, než běžné vermuty na trhu. Z nápadu tedy sešlo a jako památka nám zůstalo pár litrů prvního a dost možná posledního vermutu z našich rukou.

Existuje přesně 136 lahví pětiletého WTF vermutu. Každou láhev popsala Michaela Žufánková a každá láhev má svoje číslo. My si necháme 18 lahví pro sebe a zbytek pouštíme jako první produkt v naší nové řadě limitovaných edicí.

Jediná online vzpomínka na tento vermut v testovacím prostředí Cash Only Baru je v zápisku pana Cuketky z roku 2015. Teď je to poprvé a naposledy, co to můžete ochutnat i vy.