Private Reserve absinthe 70% 0,5l

43 hodnocení
Značka: Žufánek
5 900 Kč 11 800 Kč / 1 l
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Nejstarší a převelice speciální absint z našeho sklepa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Private Reserve absinthe. Mysteriózní záležitost, o které tušilo jen pár lidí. Absint, který u nás ve sklepě ležel ve skleněném demižonu 7 let.

Ve čtvrtek 13. 9. 2012 jsem seděl s kamarádem Stefanem v pálenici a na naší nejstarší destilační koloně destiloval L'Ancienne 2012. Po skončení jsme si řekli, že si vyrobíme něco pro sebe. Něco speciálního. Založili jsme macerát a čekali na druhý den.

V pátek 14. 9. 2012 jsme v 9:30 začali destilovat něco, co jsem do protokolu pro Celní úřad označil jako „Private Reserve absint”. Vzniklo 46 litrů na té samé vínovici, Pontarlier pelyňku a bylinách, jako den předem L'Ancienne. Jen jich bylo víc a nebyl použit speciální stařící barvící proces. Tuto privátní rezervu jsme chtěli uložit do sklepa a ochutnat ji až po minimálně třech letech.

Jenže všechno bylo jinak. V pátek 14. 9. 2012 byla vyhlášena první prohibice v našich dějinách. Stefano ten samý den odletěl bez kapky absintu, měl strach si ho kvůli kontrole na letišti vzít do zavazadla. Já celý demižon uložil do sklepa a v roce 2013 z něj udělal pár decovkových vzorků, které jsem poslal absintovým znalcům do USA pod označením RZPR jako dárek k jejich nákupu L'Ancienne.

Na absint jsem si vzpomněl až tento týden, kdy admin největšího absintového fóra Wormwood Society zveřejnil na Facebooku fotku jeho vzácných lahví, mezi kterými se krčila naše decovka RZPR. Proto jsem se dnes, 12. 7. 2019 rozhodl, že tuto sedmiletou privátní rezervu stočíme do lahví a pár z nich uvolníme na trh.

Stáčet budeme v září a 33 lahví (zbytek si necháme) pustíme do prodeje 14. 9. 2019. Přesně 7 let od destilace.

Každá láhev má ručně psanou a číslovanou etiketu, tentokrát ji měl na starosti Martin Žufánek.

Bude to s těžkým srdcem. Na tento produkt mám totiž jednu z nejsilnějších vzpomínek. Vznikla v době, kdy naše popularita ani zdaleka nedosahovala dnešní úrovně, čtyři roky poté, co jsem vůbec začal destilovat absint a hlavně v den, kdy propukla prohibice. Nikdo nevěděl jak a kdy vůbec skončí a jestli nás nepoloží.