Absinthe St. Antoine 70% 0,5l

101 hodnocení
Značka: Žufánek
840 Kč 1 680 Kč / 1 l
Skladem
Možnosti doručení

Přelomový pravý destilovaný absint z bylin. Nejlépe si ho užijete ředěný studenou vodou v poměru 1:3. Nový ročník s vínovicí!

Detailní informace

Bezpečné zabalení
Bezpečné balení
Objednávku bezpečně zabalíme a předáme nejlepším přepravcům.
Nakupujete přímo u výrobce
Jasný původ
Nakupujete přímo od výrobce. Mezi námi není žádný mezičlánek a sklad.
Rukodělné
Řemeslné
Vše vyrábíme sami a rukodělně. O výrobu se starají dva lidé, o expedici čtyři.

Detailní popis produktu

Legendární, tajuplný a hříšný nápoj bohémů, umělců a barových povalečů, připravený podle původních postupů a receptu. Absinthe St. Antoine se jako jeden z mála českých absintů zrodil destilací pečlivě vybraných bylin (pelyněk pravý, anýz, fenykl, meduňka a dalších)

St. Antoine je připraven pouze z bylin, které si buď sami pěstujeme a nebo nakupujeme z nejlepších lokalit. Základ tvoří velejemný líh a vinný destilát, ve kterém se po přesně stanovenou dobu macerují vybrané byliny a koření. Po maceraci dochází k destilaci, ze které vznikne čirý destilát. Do takto vzniklého destilátu se přidá další díl bylin, jejichž chlorofyl dodá absintu specifickou barvu a ještě více umocní aroma a chuť.

Absint se připravuje pomalým přiléváním ledové vody v poměru 1:3, tedy pokud nalijete do sklenice 3 cl, tak přidáte necelé deci vody. Získáte tak sklenici lahodného bylinného nápoje s obsahem alkoholu téměř stejným jako víno. Tímto způsobem připravíte z celé láhve asi 2 litry správně připraveného absintu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Objem láhve: 0,5 l
Obsah alkoholu: 70 %
Složení: velejemný líh, vinný destilát, pelyněk pravý, anýz, fenykl, yzop lékařský a další byliny

Historie a výroba pravého absintu