Amave absinthe blanche 53% 0,5l

25 hodnocení
Značka: Žufánek
690 Kč 1 380 Kč / 1 l
Skladem
Možnosti doručení

Švýcarský styl absintu čistý jako duše. Ideální poměr s vodou je 1:1,5. Nový ročník 2022 je kvůli nedostatku hnědé skloviny v čiré láhvi a proto produktová fotka dočasně nesouhlasí.

Detailní informace

Bezpečné zabalení
Bezpečné balení
Objednávku bezpečně zabalíme a předáme nejlepším přepravcům.
Nakupujete přímo u výrobce
Jasný původ
Nakupujete přímo od výrobce. Mezi námi není žádný mezičlánek a sklad.
Rukodělné
Řemeslné
Vše vyrábíme sami a rukodělně. O výrobu se starají dva lidé, o expedici čtyři.

Detailní popis produktu

Lahodný, aromatický a hutný čirý absint ve stylu utajovaných švýcarských les bleues. Ideální vstup do absintového světa.

Tradiční byliny, kterými se absint barví na zeleno, jsou v tomto případě zdestilovány. V době absintového zákazu bylo totiž jednodušší ukrýt láhev čiré tekutiny, než láhev jasně zelené.

Švýcarsko je rodištěm absintu a dnes nejznámějším zdrojem čirých absintů o nižší lihovitosti, které tam označují jako blanche nebo la bleue. Amave je klasickým zástupcem tohoto stylu, tedy čirý absint s obsahem alkoholu 53 %. I když to bude svádět k pití v neředěném stavu, i tak vřele doporučujeme poměr aspoň 1:1, tedy na díl absintu díl chladné vody. Ideální je i jako součást míchaných koktejlů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Objem láhve: 0,5 l
Obsah alkoholu: 53 %
Složení: vinný destilát, velejemný líh, pelyněk pravý, pelyněk pontický, anýz, fenykl, badyán, yzop lékařský a další byliny