Poslední objednávky s doručením v tomto roce budeme evidovat do 10.12. Všechny ostatní spadnou do lednové expedice. Nezlobte se, prosím.

Legendy 1918 40% 0,5l

Limitovaná edice
Neohodnoceno
Značka: Žufánek
2 495 Kč 4 990 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Moc se omlouváme, ale jsme totálně zavaleni objednávkami a nezvládneme expedovat asi ani ty z první vlny. 1.12. pouštíme jen pár lahví tak, abychom to stihli letos vyexpedovat. Zbylých cca 120 lahví půjde ven 3.1.2022

Detailní informace

Bezpečné balení
Bezpečné balení
Objednávku bezpečně zabalíme a předáme nejlepším přepravcům.
Jasný původ
Jasný původ
Nakupujete přímo od výrobce. Mezi námi není žádný mezičlánek a sklad.
Řemeslné
Řemeslné
Vše vyrábíme sami a rukodělně. O výrobu se starají dva lidé, o expedici čtyři.

Detailní popis produktu

Toto je první láhev z nové tekuté knihy, kterou píšeme společně s Romanem Vaňkem.

Nejsložitější a nejnáročnější likér, který jsme u nás vyrobili. Navazuje je tradici založené slavným francouzským likérem, o který se pokoušela celá řada českých likérníků z počátku století a to nejčastěji pod názvy jako Benediktýnka, Klášterní likér, Klášterní tajemství či Benediktinka - Kneipův likér žaludkový.

Základem je destilát z 28 vzácných bylin a koření, ve kterém jsme vymacerovali šafrán z Nepálu, dosladili medem od našich včel a na rok uložili do dubových sudů. Výsledkem je harmonický koncert bylin, šafránu a medu, který se nebude opakovat. Jde o jedinečnou archivní příležitost, která bude s přibývajícími léty nabírat na kráse a která vydrží bez problémů 100 let.

Složení: velejemný líh, benedikt, yzop, jalovec, skořice, myrha, med a další.

1918 - bylinný destilát, barveno šafránem, slazeno medem, nefiltrováno, zrálo v dubovém sudu. Celkový náklad 1000 ks. Kapitola číslo 2 je ke koupi u kluků z Landcraftu.

(kvůli kritickému nedostatku termokapslí na trhu neobsahuje láhev kapsli na uzávěru, je chráněna pouze kolkem)