Spirito di Luce 41% 0,6l

Limitovaná edice
Neohodnoceno
Značka: Žufánek
16 995 Kč 28 325 Kč / 1 l
Vyprodáno
Možnosti doručení

Po strašně moc letech u nás výjimečně prodáváme něco, co jsme sami nevydestilovali. Je to totiž tak unikátní a dobré, že vám to chceme zprostředkovat. 

Detailní informace

Bezpečné zabalení
Bezpečné balení
Objednávku bezpečně zabalíme a předáme nejlepším přepravcům.
Nakupujete přímo u výrobce
Jasný původ
Nakupujete přímo od výrobce. Mezi námi není žádný mezičlánek a sklad.
Rukodělné
Řemeslné
Vše vyrábíme sami a rukodělně. O výrobu se starají dva lidé, o expedici čtyři.

Detailní popis produktu

Spirito di Luce je unikátní limitovaná edice 99 lahví 14letého vinného destilátu ÙE Acquavite d’Uva Gran Riserva Merlot z dílny destilérky Nonino, která vznikla ve spolupráci s the italians.., českým designerem Ronym Pleslem a sklárnou Rückl.

Nonino je italská rodinná řemeslná destilerie z Friuli, která již desítky let patří ke špičce na poli destilatérském. V roce 2019 byla vyhlášena, jako vůbec první italská palírna, "nejlepší destilerií světa". Rodina Nonino se pravidelně zapisuje do historie svými inovativními výtvory, mezi které patří také destilát ÙE Acquavite d'Uva. A právě ten je jedním z hlavních protagonistů této jedinečné edice. ÙE Acquavite je stejně jako grappa vinný destilát, ale narozdíl od grappy se nedestiluje z hroznových výlisků, ale z celých hroznů, a proto má jemnější chuť.

Pro limitovanou edici byly použity hrozny odrůdy Merlot, které byly řemeslně destilovány v měděných parních alembicích. Po destilaci následovalo 14 let zrání v soudku č. 808 ze španělského Jerez de la Frontera, kde předtím zrálo to nejlepší sherry Oloroso. Díky tomu má destilát krásnou zlatavou barvu a elegantní aroma připomínající marcipán, vanilku a kandované ovoce.

Originální karafu z českého křišťálu navrhl designér Rony Plesl a poprvé byla představena na letošním bienále v Benátkách. Karafa byla ručně foukána, broušena a malována 24karátovým zlatem ve sklárně Rückl. Její jednoduchý elegantní tvar doplňuje výrazný motiv osmicípé hvězdy, která je symbolem ducha světla "Spirito di Luce". Na zlaceném uzávěru je vybroušen symbol, který se ve středověku používal k označování alkoholu a zároveň je součástí loga destilerie Nonino. Každá karafa je ručně očíslována a signována.

Karafa je koncipována tak, aby po splnění svého prvotního účelu neskončila jako neužitečný odpad, ale mohla být dále využívána například jako karafa na vodu nebo jako originální výrazný solitér.